Ginseng Nedir?

Bütün ginseng türleri, uzmanların oldukça faydalı olduğunu açıkladığı, ginseng kökünde bulunan triterpen saronin ve steroid bileşimleri sınıfı içermektedir. Ginseng vücudun hem fiziksel hem de ruhsal stres ile savaşmasına yardımcı olur. Geleneksel Çin tıbbının temel bileşenlerinden biri olan ginseng, kanserden strese kadar birçok farklı hastalık ve sağlık sorununun tedavisi için kullanılan önemli bir bitkidir. İçerisinde katkı maddesi bulunmayan doğal bir ot olan ginseng, Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılmaktadır. Hem Amerikan (Panax Quinquefolius), hem Asya, hem de Kore (Panax ginseng) ginseng bitkisi aşağı yukarı aynı kimyasal özellikleri paylaşmaktadır.

Faydaları nelerdir? Asya ginsengi bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun enfeksiyon ve hastalıklar ile savaşmasına yardım eder. Oldukça güçlü bir aktioksidan olan ginseng, vücudu DNA’ya zarar veren mikroplardan kurtarır. Kalp hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet) ve daha pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Ginseng bitkisinin fayda sağladığı diğer sağlık sorunlarından bazıları : -Tip 2 diyabet -Doğurganlık / erektil bozuklukları -Alzheimer hastalığı -Kanser -Menopoz semptomları -Kan şekeri kontrolü

Nerelerde bulunur?

Asya ginsengi çoğunlukla kuzey yarım kürede, Kuzey Amerika ve Doğu Asya’da bulunmaktadır. Hafif bir bronzluğu olan bu bitkinin budaklı kökleri ve tel tel filizleri bulunur. Kökü daha çok kuru iken, yaprakları ise, çok fazla değerli olmamasına rağmen çoğu zaman ilaç olarak kullanılır.

Nasıl kullanılır?

Ginseng çayı hem lezzetli hem de oldukça faydalıdır. Bitkinin kökü ince ince kesilerek veya rendelenerek hazırlamak mümkündür. Bir bardak kadar suyu kaynattıktan sonra bir süre ılıklaşmasını bekleyin ve daha sonra bardaktaki rendelenmiş/kesilmiş ginsengin üzerine dökün. Suyu direk kaynar olarak dökmemeye özen gösterin. Kaynayan su ginsengin faydasını azaltacaktır.

Göster:
Sırala:
Nutrivita Kırmızı Ginseng

Nutrivita Kırmızı...

AÇIKLAMA Nutrivita Nutrition Panax Ginseng +Ginkgo Biloba 120 Tablet İçeriği: 1 Tablette Pa.. ...
59TL
KDV Dahil: 59TL
Talya Kırmızı Ginseng

Talya Kırmızı Gin...

Talya Kırmızı Ginseng Birçok Ginseng çeşidi mevcuttur ve bu çeşitlerin oluşumu daha çok yetiştiri.. ...
49TL
KDV Dahil: 49TL