Sonraki Bloglar

Kgc Orjinal Kore Ginseng

Yazan: admin Published In: Ginseng Nedir? Hit: 1365 Yorum: 0

Orijinal 6 yıllık yetiştirilen Koreli kırmızı ginseng

Orijinal 6 yıllık yetiştirilen Koreli kırmızı ginsengin sertifikalı yetiştiriciler çok azdı. Çoğu ginseng, daha az bakım gerektiren daha az ginseng türünü kullanarak, çok daha kısa süreler için ideal büyüme koşulları dışındaki çiftliklerde seri üretilir. Kore Ginseng Corporation'ın 6 yıllık yetiştirdiği Kore kırmızı ginsengi CKJ markası, sıkı kalite kontrolü altında 6 yıl yetiştirilmesinin garantilenmiştir. KGC, Güney Kore, Suudi Arabistan, Japonya ve Avustralya dahil olmak üzere 4 farklı ülke tarafından belirlenmiş etkin İyi Üretim Uygulamaları sertifikalarına sahiptir. ABD pazarına yönelik FDA şartlarını tamamen karşılıyoruz. KGC'nin Kore kırmızı ginsengi, alkol veya başka yöntem çıkarımı kullanmak yerine, FDA'nın saf bir orijinal madde standardını karşılamak için su ile özütlenmiştir. Saflık ve kalite güvencesi, CKJ markamızın anahtarıdır.

Ginseng Yetiştirme ve Kalite Yönetimi

Yazan: admin Published In: Kore Ginsengi Merak Edilenler Hit: 1264 Yorum: 0

Kore Kırmızı Ginseng 

Kore Ginseng  binlerce yıllık geleneğini korumak için hükümet kökenli olan ve parçalanarak kurulan Kore Ginseng Corp, en üst düzeyde önceliğimizi emniyet ve üstün kalite kontrolü için standartlar belirlemiştir. Her bir kök, önceden onaylanmış ve dikkatle derecelendirilmiş çiftliklerde yetiştiriciliği ve büyümesi için 6 yıldır bakım ve gözetim altında tutulur. Çiftliklerimiz, toprağın kapsamlı bir şekilde denenmesinden sonra sözleşme üzerinde çalışırlar ve taze arazinin en doğal koşullarda kullanılmasını sağlarlar.

Korean Red Ginseng

Yazan: admin Published In: Ginseng Nedir? Hit: 1491 Yorum: 0

Korean Red Ginseng Nedir ve Ginseng Çeşitleri

İnsan şekline benzerliği nedeniyle Çince ’ insan bitkisi ‘ olarak adlandırılan ginseng in iki farklı çeşidi vardır. Bunlar Asya ginsengi ve Amerikan ginsengidir. Asya ginsengi aynı zamanda Panax ginseng, Çin veya Kore ginsengi, ya da kırmızı ginseng olarak adlandırılır. Panax anlam olarak her şeyi iyileştiren demektir.

Bir başka genel olarak Ginseng olarak bilinen bitki Sibirya ginsengidir (eleuthero). Ancak bu orijinal ginseng sayılmamaktadır zira kökünde “ginsenoit” olarak adlandırılan aktif maddeyi içermemektedir. Ancak  sibirya ginseng, faydaları açısından diğer gerçek gınseng tipleri ile benzer iyileştirici özelliklere sahiptir, benzer ginseng yararları sağlar.

Ginseng kökü 6 yıllık bir yetiştirme süresinden sonra hasat edilir ve tedavi amaçlı kullanılan bitkinin bu bölümüdür.

Ginsengin, bilhassa Asya ginsengi ve Sibirya ginsengi olarak bilinen bitkinin yararlarını anlatan birçok bilimsel çalışma vardır. Ancak, panax ginsengin gücü birçok faktöre bağlıdır, örneğin bu bitkinin gücü yaş ile ilerler- bu bitkinin tam olarak yararları sadece bitkiler konusunda derin bilgi sahibi olan bir kişi tarafından çıkartılabilir. Yanlış ellerde, uzun vadeli kullanım için bu bitki fazla kuvvetli veya fazla uyarıcı olabilir.

 

Hangi Ginseng Tercih Edilmeli

Yazan: admin Published In: Kore Ginsengi Merak Edilenler Hit: 1358 Yorum: 1

Hangi Ginseng Alınmalı

Kesinlikle önceliğimiz Güney Kore Ginsengi olmalıdır. İklim koşulları Ginseng için en uygun olan ülke Güney Kore. Aynı zamanda ekonomisinin iyi olmasından dolayı da ortaya daha kaliteli ürünler çıkmaktadır. Koreliler dünyaya her zaman kaliteyi satarak bu güne geldiler aynı işi bitkisel gıda sektöründe de yapmaktadırlar. 

Ginseng Olumlu Etkileri Nelerdir ?

Yazan: admin Published In: Ginseng Nedir? Hit: 743 Yorum: 0

Ginsengin Faydaları 

– Ginseng kökleri stres, anksiyete, bulantı, kusma, baş ağrısı, hazımsızlık, ishal, akciğer sorunları, artrit, astım, Crohn hastalığı, tümörler, yorgunluk, şeker hastalığı, depresyon, diş ve diş eti hastalıkları gibi hastalıklara faydalıdır.

-Mide sorunlarına faydalıdır. Bir yumuşatıcı ve bir uyarıcı olarak çalışır ve sindirim sisteminin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlar.

-Ginseng kökleri afrodizyaktır. Cinsiyet ve doğurganlıkla ilgili problemlerin düzeltilmesi için çalışır. Üreme hormonlarının üretimini düzenler ve bu hormonları arttırır.

-Kökler yorgunluk, sinirlilik ve travma gibi çeşitli stres faktörlerine karşı vücudun direncini artırır.

-Menstruasyonu düzenlemek, doğum ağrılarını azaltmak için kullanılabilir.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı vücudu güçlendirir.

-Ginseng hafızayı arttırarak öğrenme yeteneklerini geliştirebilir.

-Ginseng kökleri karaciğer ve kalbin sorunsuz çalışmasını sağlayarak kan şekeri ve kolestrol seviyelerini düzenler.

-Düzenli olarak tüketildiğinde kanser riskini azaltır.

-Solunum sisteminin verimli çalışmasına yardımcı olur.

-Ginseng kökleri tüm vücudu güçlendirir, canlandırır bu nedenle bir anti-aging maddesi olarak çalışır.

Uzun süreli kullanımları, fazla miktarda kullanımları, diğer ilaçlarla etkileşimleri ve alerjik insanlarda kullanımları yan etkilere neden olabilir. Ancak doğru şekilde kullanıldığında ginsengin sayısız faydaları vardır.

Ginseng Çeşitleri ve farkları

Yazan: admin Published In: Kore Ginsengi Merak Edilenler Hit: 4960 Yorum: 0

GİNSENG ÇEŞİTLERİ

Yukarıda bahsettiğim gibi birçok Ginseng çeşidi mevcuttur ve bu çeşitlerin oluşumu daha çok yetiştirildikleri coğrafya ile alakalıdır, tabi farklı bölgelerde yetişen ginseng türlerinin farklı etkileri ve kullanım alanları olmakta.

Ginseng kökünün içeriğinde bir çok farklı tip Ginsengosid dediğimiz maddelerden bulunur ve bu maddelerin herbiri farklı tedavi amaçlar için kullanılabilmektedirler. aşağıda ginseng çeşitlerini inceleyebilirsiniz: